Yetim Gülerse, Dünya Güler

37 farklı ülkede yüzlerce proje ile yetimlere destek olmaya, onların hayatlarına bir dokunuş yapmaya var mısın? Sizler sayesinde 10000 den fazla yetime ulaştı. Detaylar için Türkiye'nin ve Dünyanın her yerinden vatandaşlarımızın sorularına yanıt veren çağrı merkezimiz mesai saatleri içerisinde hizmetinizdedir.

DANIŞMA HATTI

Türkiye'nin ve Dünyanın her yerinden bize ulaşabilirsiniz...

Faaliyetlerimiz

SU KUYUSU

Bağışta bulunarak ihtiyaç sahibi kardeşlerimizin suya kavuşması için gerekli çalışmaların (su kuyusu onarımı, jeneratör alımı, su kanalı yapımı, depo alımı, tesisat kurulum ve onarımı vb.) yapılmasına katkıda bulunabilirsiniz.

YETİM

Amacımız; yetimlerin kendisiyle, çevresiyle, yaratanıyla barışık; kendi ayakları üzerinde durabilen; ahlaklı, bilgili ve üretken bir şekilde yetişmelerini sağlamaktır. Siz de ayda 250TL vererek bir yetime sponsor olabilirsiniz.

KATARAKT

Sadece 75 Dolar bağışta bulunarak bir kişinin tekrar görmesine vesile olabilirsiniz. Hastaneden çıkarken gören gözlerle etrafa bakıp sevinen ve buna vesile olanlara dua eden insanların sevincini görmelisiniz.

Gönüllü Çalışma Alanları

Genelde, “Gönüllü olan kişinin maddi durumu iyi olmalı, zamanı çok olmalı…” diye bir kanı vardır.

Hedef tahtasına “Yoksulluğu, Cehaleti ve Zulmü” koyan Adana İnsani Yardım Derneği (Adana İHH) 2008 yılında kuruldu. Nerede olursa olsun sıkıntıya düşmüş, felakete uğramış; savaş, tabii afet ve benzeri sebeplerle mağdur olmuş, yaralanmış, sakatlanmış, aç ya da açıkta kalmış, zulme uğramış tüm insanlara gerekli insani yardımı ulaştırmak ve bu insanların temel hak ve hürriyetlerinin ihlal edilmemesi için gerekli tüm girişimleri yapmak üzere faaliyetini sürdürüyor. Bunun dışında; Adana İHH, insani bir sorumluluk üstlenerek değişen dünyada değişmeyen değerlerin yaşatılmasını hedef edinerek, gidilmeyen mazlum ve mahrum coğrafyalara gitmeyi, ulaşılmaz denilen yerlere ulaşmayı, adı-sanı unutulmuşlara bir selamın, bir umudun adı olmayı hedefliyor. Adana İHH, herhangi bir nedenle mağdur olmuş yaşlı, kadın, çocuk, hasta ve yaralının, yetimlerin hayata ümitle bakışını kaybetmemesi için; onların ekmeği, çadırı, ilacı olmak için çabalıyor. Tüm bunları din, dil ve ırk ayırımı yapmadan; iyiliği hayat amacı edinmiş kendisiyle, Allah’ıyla ve çevresiyle barışık bir gençlikle yapmayı planlıyor.

Gönüllü Ol

Hiçbir maddi menfaat beklemeden, İnandığı bir yolda, sahip olduğu maddi-manevi bilgi, birikim ve becerilerini sadece Allah’ın rızasını umarak ve insanlığa faydalı olmak için kullanan kişidir

Sıkça Sorulanlar

Uzman ekibimiz tarafından hazırlanan Sıkça Sorulan Sorular alanını ziyaret edin.

Basın Odası

Basın Odası bültenimizi takip ederek, resmi açıklamalımızı, faaliyetlerimizi pratik bir şekilde takip edebilirsiniz. Dilerseniz İHH Blog sayfamızdan da güncel duyuru ve haberlerin takibini yapabilirsiniz.

Bağış Yap

Yaşama umut olmak için güvenli ödeme yöntemlerimiz ya da hesap numaramıza bağışta bulunabilirsiniz.

0 BİN
Yetim
0
Su kuyusu
0 MİL
Kurban - Adak
0 BİN
Katarakt

Bizden Haberler

ADANA İHH olarak en güncel haber ve basın bültenini İHH Blog kısmında paylaşıyoruz. Güncel haber ve bilgileri okumak için İHH Blog adresini ziyaret edebilirsin.

İnternet sitemizden en verimli şekilde faydalanabilmeniz ve kullanıcı deneyimini geliştirebilmek için internet sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Kabul Et Detayları Görüntüle