Hakkımızda

Hedef tahtasına “Yoksulluğu, Cehaleti ve Zulmü” koyan Adana İnsani Yardım Derneği (Adana İHH) 2008 yılında kuruldu. Nerede olursa olsun sıkıntıya düşmüş, felakete uğramış; savaş, tabii afet ve benzeri sebeplerle mağdur olmuş, yaralanmış, sakatlanmış, aç ya da açıkta kalmış, zulme uğramış tüm insanlara gerekli insani yardımı ulaştırmak ve bu insanların temel hak ve hürriyetlerinin ihlal edilmemesi için gerekli tüm girişimleri yapmak üzere faaliyetini sürdürüyor. Bunun dışında; Adana İHH, insani bir sorumluluk üstlenerek değişen dünyada değişmeyen değerlerin yaşatılmasını hedef edinerek, gidilmeyen mazlum ve mahrum coğrafyalara gitmeyi, ulaşılmaz denilen yerlere ulaşmayı, adı-sanı unutulmuşlara bir selamın, bir umudun adı olmayı hedefliyor. Adana İHH, herhangi bir nedenle mağdur olmuş yaşlı, kadın, çocuk, hasta ve yaralının, yetimlerin hayata ümitle bakışını kaybetmemesi için; onların ekmeği, çadırı, ilacı olmak için çabalıyor. Tüm bunları din, dil ve ırk ayırımı yapmadan; iyiliği hayat amacı edinmiş kendisiyle, Allah’ıyla ve çevresiyle barışık bir gençlikle yapmayı planlıyor.

Gönüllü Ol

Hiçbir maddi menfaat beklemeden, İnandığı bir yolda, sahip olduğu maddi-manevi bilgi, birikim ve becerilerini sadece Allah’ın rızasını umarak ve insanlığa faydalı olmak için kullanan kişidir

Sıkça Sorulanlar

Uzman ekibimiz tarafından hazırlanan Sıkça Sorulan Sorular alanını ziyaret edin.

Basın Odası

Basın Odası bültenimizi takip ederek, resmi açıklamalımızı, faaliyetlerimizi pratik bir şekilde takip edebilirsiniz. Dilerseniz İHH Blog sayfamızdan da güncel duyuru ve haberlerin takibini yapabilirsiniz.

Bağış Yap

Yaşama umut olmak için güvenli ödeme yöntemlerimiz ya da hesap numaramıza bağışta bulunabilirsiniz.

Çalışma Ağımız

Adana İHH, ağırlıklı çalışma alanı Adana olmakla beraber yurt içi ve yurt dışında da faaliyetler yürütmektedir.

Yurtdışında İHH’nın dünyadaki 130 farklı noktasındaki bağlantı ve çalışma ağından faydalanılmaktadır.

Yurt içinde ise gerek duyulduğunda hem İHH hem de farklı illerdeki İnsani Yardım Dernekleri ile ortak çalışmalar yapmaktadır.

Hâlihazırda farklı illerde faaliyet sürdüren 64 İnsani Yardım Derneği ile bağlantı halindeyiz ve bu sayı her geçen gün artmaktadır.

İlkelerimiz

Dünya'da Adana İHH

İnternet sitemizden en verimli şekilde faydalanabilmeniz ve kullanıcı deneyimini geliştirebilmek için internet sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Kabul Et Detayları Görüntüle