Ramazan Faaliyetleri

Ramazan Faaliyetleri

2 milyon 700 bin muhtaca Ramazan yardımı
İHH, 29 yıllık tecrübenin verdiği güvenle Ramazan 2021 çalışmalarını “Ramazan’da Umut Var” sloganıyla tamamladı. İHH, Ramazan boyunca yaklaşık 2 milyon 700 bin kişiye hayırseverlerin yardımlarını ulaştırdı. 140 binden fazla yetim ve ihtiyaç sahibi çocuğa bayramlık hediye edildi.

Çeyrek asrı aşkın bir süredir her Ramazan ayında iftar sofraları kuran, kumanya ve gıda dağıtımları yapan, bağışçıların zekât, sadaka, fitre ve bağışlarını; savaş, işgal ve doğal afet bölgelerindeki ihtiyaç sahiplerine uzak yakın demeden ulaştıran İHH, bu yıl yine yetimlerin ve ihtiyaç sahiplerinin yüzünü güldürerek toplamda 2 milyon 689 bin 656 ihtiyaç sahibine ulaştı. Yurt içinde İnsani Yardım Dernekleri ile birlikte İHH, toplamda Türkiye’de 81 ilde 1 milyon 484 bin 969 kişiye yardım ulaştırırken, yurtdışında ise 1 milyon 204 bin 687 kişiye hayırseverlerin desteklerini ulaştırdı.

Görevli, gönüllü ve bağışçıdan oluşan ekipleriyle birlikte 5 kıtaya uzun yolculuklar yapan İHH, 56 ülkede ihtiyaç sahiplerine yardım ulaştırdı. İHH ekipleri, yardıma muhtaç insanların, mültecilerin, yetim ailelerinin kapılarını çaldı, Ramazan bereketini uzak iklimlere taşıdı. Her yıl olduğu gibi bu yıl da Türkiye’de ve dünyada yetimler ile ailelerine destek olundu, yetimlere bayramlık giysiler hediye edildi, kumanyalar dağıtıldı, iftariyelikler ulaştırıldı, ihtiyaç tespit edilen durumlarda yetimler için nakdi yardımlarda bulunuldu.

Hedef tahtasına “Yoksulluğu, Cehaleti ve Zulmü” koyan Adana İnsani Yardım Derneği (Adana İHH) 2008 yılında kuruldu. Nerede olursa olsun sıkıntıya düşmüş, felakete uğramış; savaş, tabii afet ve benzeri sebeplerle mağdur olmuş, yaralanmış, sakatlanmış, aç ya da açıkta kalmış, zulme uğramış tüm insanlara gerekli insani yardımı ulaştırmak ve bu insanların temel hak ve hürriyetlerinin ihlal edilmemesi için gerekli tüm girişimleri yapmak üzere faaliyetini sürdürüyor. Bunun dışında; Adana İHH, insani bir sorumluluk üstlenerek değişen dünyada değişmeyen değerlerin yaşatılmasını hedef edinerek, gidilmeyen mazlum ve mahrum coğrafyalara gitmeyi, ulaşılmaz denilen yerlere ulaşmayı, adı-sanı unutulmuşlara bir selamın, bir umudun adı olmayı hedefliyor. Adana İHH, herhangi bir nedenle mağdur olmuş yaşlı, kadın, çocuk, hasta ve yaralının, yetimlerin hayata ümitle bakışını kaybetmemesi için; onların ekmeği, çadırı, ilacı olmak için çabalıyor. Tüm bunları din, dil ve ırk ayırımı yapmadan; iyiliği hayat amacı edinmiş kendisiyle, Allah’ıyla ve çevresiyle barışık bir gençlikle yapmayı planlıyor.

Gönüllü Ol

Hiçbir maddi menfaat beklemeden, İnandığı bir yolda, sahip olduğu maddi-manevi bilgi, birikim ve becerilerini sadece Allah’ın rızasını umarak ve insanlığa faydalı olmak için kullanan kişidir

Sıkça Sorulanlar

Uzman ekibimiz tarafından hazırlanan Sıkça Sorulan Sorular alanını ziyaret edin.

Basın Odası

Basın Odası bültenimizi takip ederek, resmi açıklamalımızı, faaliyetlerimizi pratik bir şekilde takip edebilirsiniz. Dilerseniz İHH Blog sayfamızdan da güncel duyuru ve haberlerin takibini yapabilirsiniz.

Bağış Yap

Yaşama umut olmak için güvenli ödeme yöntemlerimiz ya da hesap numaramıza bağışta bulunabilirsiniz.

İnternet sitemizden en verimli şekilde faydalanabilmeniz ve kullanıcı deneyimini geliştirebilmek için internet sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Kabul Et Detayları Görüntüle